Почетна / Манастир Озрен / Ходочасници из Украјине посјетили Манастир Озрен

Ходочасници из Украјине посјетили Манастир Озрен

4. маја ове године манастир Светог Николаја на Озрену су посјетили ходочасници из Украјине гдје су и преноћили. Отац Серафим, игуман манастира служио је Свету Литургију на којој су се причестили скоро сви ходочасници.

Гости из Украјине, које предводе отац Андреј из Кијева и отац Јован из Харкова, већ неколико пута посјећују светиње и манастире Српске Православне Цркве, а овог пута су се одлучили да посјете светиње у Републици Српској и Хрватској.

– Обилазак су започели посјетом манастиру Озрен, па преко Липља и Крке у Хрватској, крећу до манастира Тврдош у Требињу, те их пут води даље ка манастиру Добрун и цркви у Чајничу. Ходочасника из Украјине је укупно двадесет двоје – изјавио је Радомир Петковић, из Церовице, који иначе иде са њима као преводилац.