Почетна / Манастир Озрен / На Велики уторак у Манастиру Озрен вршена Света тајна јелеосвећења

На Велики уторак у Манастиру Озрен вршена Света тајна јелеосвећења

На Велики уторак у Манастиру Озрен вршена је Света тајна јелеосвећења.  Након одслужене литургије свештенство епархије Зворничко -Тузланске је вршило Свету тајну освећења јелеја. Његово преосвештенство, владика Фотије из оправданих разлога није био у могућности да присуствује и да служи Свету литургију и Свету тајну јелеосвећења.

Манастирска црква била је претијесна за велики број вјерника који су у ову светињу дошли са простора цијелог Озрена, из Брчког, Бијељине, Теслића, Добоја и других мјеста овог дијела Републике Српске, као и значајан број припадника Оружаних снага БиХ.

Утемељена у Светом писму, Света тајна јелеосвећења врши се, не само над онима који болују од неке нарочите болести, него и свим вјернима, јер ова света тајна има позитивно дејство и позитиван утицај како на душу, тако и на тијело.