Почетна / Манастир Озрен / Велики црквено-народни сабор на Озрену

Велики црквено-народни сабор на Озрену

manastir_08

Управа манастира Светог оца Николаја на Озрену, обавјештава благовјерни народ наше Епархије да ће се , традиционално , и ове године о празнику Успења Пресвете Богородице – Велика Госпојина, одржати велики црквено-народни сабор.

У навечерје празника (27-ог августа) празнично вечерње са петохљебницом служиће Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Хризостом уз саслужење мјесног свештенства и монаштва.
У поноћ са 27-ог на 28-и август, у поноћ, служиће се Акатист Пресветој Богородици.
На сам дан празника, Свету Архијерејску Литургију служиће Његово Преосвештенство, Епископ Хризостом, што ће уједно бити и прво служење Епископа Хризостома као новоизабраног Епископа зворничко-тузланског.
Позивамо вјерни народ да узме молитвеног учешћа и окријепи душу у овој древној немањићкој светињи.

Управа манастира